Mobilna terapia zimnem

Krioterapia zimnem za pomocą urządzenia Kodiak jest najbardziej wygodną i wszechstronną metodą w szerokiej gamie terapii pourazowych. Łatwa w obsłudze, kompaktowa konstrukcja sprawia, że Kodiak doskonale nadaje się do użytku domowego pod kontrolą terapeuty. System termiczny pozwala cieszyć się zimną terapią do ok. 6-8 godzin.
Opcjonalnie dla zwiększenia mobilności możliwe jest zasilenie Kodiak za pomocą akumulatora, Cicha praca pompki pozwala na odpoczynek i regenerację.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Używany przy:
-leczenie pooperacyjne
-w trakcie rehabilitacji
-po artroskopii
-chirurgii plastycznej
-chirurgii ogólnej
-w momencie urazów dla zmniejszenia obrzęków
-urazy sportowe
-przewlekły ból

Rehabilitacja zimnem pooperacyjna –  jest to precyzyjne postępowanie fizjoterapeutyczne, które ma na celu jak najszybszy, jak najmniej inwazyjny, prawidłowy i najbardziej efektywny usprawnienie i powrót do aktywności fizycznej pacjentów po różnego rodzaju zabiegach operacyjnych.
Urządzenie można zastosować po następujących zabiegach.
artroskopie – stawu kolanowego, biodrowego lub barkowego
plastyki, rekonstrukcje więzadeł, ścięgien np. ACL – więzadło krzyżowe przednie, PCL – więzadło krzyżowe tylne, rekonstrukcja ścięgna Achillesa, stożka rotatorów stawu barkowego,
po re-operacjach
operacyjne zespalanie złamań kości,- wybranymi technikami
inne, np.: zespół cieśni nadgarstka, uszkodzenia stawu barkowego typu SLAP (uszkodzenie obrąbka), uszkodzenie łąkotki stawu kolanowego, uszkodzenia chrząstki
unieruchomienia: gips, but ortopedyczny.

Rehabilitacja zimnem po operacji ma na celu zapobieganie negatywnym skutkom zabiegu, takim jak: ból, obrzęk, ograniczenie ruchomości, osłabienie siły mięśni i zaniki mięśniowe, blizny, oraz wczesne kompleksowe usprawnianie i powrót do pełnej sprawności.

Wygodny w użyciu w momencie kiedy jesteś najmniej mobilny.

Terapia ustalana indywidualnie dla każdego pacjenta.

Dla wygody naszych pacjentów możliwość dostarczenia bezpośrednio do domu.

Terapia bez wychodzenia z domu.