Pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta jest momentem diagnostyczno – terapeutycznym. Jest to czas bardzo stresowy dla pacjenta , więc staram się zniwelować ten stan do zera aby badanie i terapie przebiegły zgodnie ze sztuką fizjoterapeutyczną. Terapeuta, bez względu na diagnozę postawioną przez lekarza, w czasie spotkania uzyskuje niezbędne informacje potrzebne w procesie programowania rehabilitacji czy treningu.

Ze względu na chęć zwiększania komfortu moich pacjentów, zalecam założyć sportową bieliznę, bądź bieliznę, w której pacjent nie będzie czuł się skrępowany. Do części badania przedmiotowego (bądź w przypadku testów funkcjonalnych) niezbędny będzie wygodny sportowy strój.

Jeśli Pacjent/Zawodnik posiada badania obrazowe (USG, MRI, RTG itp.), proszę zabrać je na pierwszą wizytę.

W gabinecie w razie potrzeby wykonywane jest USG narządu ruchu lub jeżeli jest to konsultacja blizny także USG blizny.

Na kolejne wizyty Pacjent/Zawodnik powinien przygotować się podobnie jak na pierwsze spotkanie. Narzędzia terapeutyczne często będą wymagały prowadzenia terapii na pacjencie w samej bieliźnie.

Przebieg pierwszej wizyty. 

Na pierwszą wizytę pacjent zapisuje się online za pośrednictwem strony internetowej lub telefonicznie.

Przed rozpoczęciem badania, fizjoterapeuta udziela pacjentowi szczegółowych informacji o sposobie w jaki zostanie ono przeprowadzone. Następnie przechodzi do manualnego badania narządu ruchu, informując pacjenta o kolejnych etapach badania. Wykonanie specjalnych testów w różnych pozycjach ciała umożliwi ustalenie nieprawidłowości postawy, napięcia mięśniowo-więzadłowego, czy ruchomości stawów, dzięki którym fizjoterapeuta jest w stanie określić jakie dysfunkcje posiada pacjent.

Po przeprowadzeniu badania i ustaleniu przyczyny dolegliwości fizjoterapeuta już na pierwszej wizycie rozpoczyna terapię, możliwie najskuteczniejszą metodą mającą na celu poprawę stanu zdrowia.

Na koniec wizyty fizjoterapeuta odpowiada na wszelkie pytania i wątpliwości pacjenta, a także przekazuje zalecenia, których stosowanie ma zapobiec nawrotowi dolegliwości. Jeżeli pacjent wymaga dalszej terapii, omawiany jest jej przebieg.

Pacjent zawsze posiada możliwość przeprowadzenia dodatkowej konsultacji lekarskiej.

cennik