NeuroTag – fizjoterapia przeciwbólowa

Każdy ma neurotagi i jeśli doświadczasz przewlekłego bólu, neurotag może odgrywać szczególną rolę w twoich symptomach. Poznanie tego, w jaki sposób mózg interpretuje i dostosowuje się do danych wejściowych, może pomóc w podjęciu kroków w celu opanowania bólu.

Co to jest Neurotag?

W jednym mózgu znajdują się miliardy neuronów, a każdy z nich może tworzyć połączenia z innymi neuronami, aby wysyłać sygnały do ​​określonych miejsc docelowych lub wzmacniać te sygnały. Wraz ze wzrostem grupy powiązanych neuronów rośnie także zdolność rozprzestrzeniania wiadomości w mózgu.

„Komórki, które strzelają razem, łączą się razem”. Dr. Joe Tatta, DPT, CCN

Kiedy którykolwiek z twoich zmysłów wychwyci szczegóły otoczenia; na przykład zapach ; całe regiony neuronów są aktywowane w tym samym czasie. Neurony, które nauczyły się łączyć ze sobą w interpretacji pojedynczego wejścia, wspólnie tworzą neurotag. Im bardziej istotny jest wkład w przetrwanie, tym jest większa zdolność do przekazywania dużej liczby neuronów.

Ten mechanizm wyjaśnia, w jaki sposób określone dane wejściowe mogą odruchowo wyzwalać pamięć. Na przykład, jeśli czujesz zapach perfum, który nosisz w szkole średniej, możesz doświadczyć żywego przypomnienia, że ​​siedzisz w klasie, gdy byłeś młodszy. Lub, jeśli usłyszysz piosenkę, która została umieszczona na liście odtwarzania, którą twoja była dziewczyna zrobiła ci, możesz od razu poczuć emocje, które pierwotnie odczuwałeś w związku i rozpadzie.

W jaki sposób Neurotagi biorą udział w bólu?

Kiedy ranisz siebie, mózg interpretuje uszkodzenia ciała lub oczekiwane obrażenia. Bardzo ważne jest, aby mózg był w stanie szybko i skutecznie zmienić twoje zachowanie. Tak więc ból jest niezwykle skuteczny w wysyłaniu wiadomości we wszystkich regionach mózgu.
Na przykład wyobraź sobie, że rozmawiasz w swojej kuchni. Będąc rozproszonym podczas mówienia, opierasz się o gorący piec. Prawie natychmiastowo jesteś wstrząśnięty, by stać prosto przed nawet pełną świadomością tego, co się stało. Dotykając plecami i rozglądając się, doświadczasz jednocześnie hiperfokusa, stresu i strachu.

Ze względu na oczywiste znaczenie bólu w przeżyciu, doświadczanie tej sytuacji jednorazowo może być początkiem wszechobecnego neurotagu. W końcu te neurony mogą wystrzelić w wyniku jakiegokolwiek dotknięcia na plecach lub nawet samej myśli o zdarzeniu.

Szybsza reakcja na ból pomaga w ułatwianiu czynności, a wyczuwalna jest ciszej lub krótsza sygnalizacja. Zrozumienie, jak działa ból, jest jednym z najsilniejszych narzędzi do uzyskania ulgi.

NeuroTag może być zaburzeniem mający ogromny związek ze schorzeniami psychosomatycznymi, a więc zaburzona relacja psychofizyczna. Jest to idealny moment do pracy z ciałem.